Gebaseerd op zijn eigen jeugd in de negentiger jaren in Singapore vertelt debuterend regisseur Anthony Chen een schijnbaar simpel verhaal over een gebroken gezin en de heilzame invloed van een werkster.
Er heerst economische ellende in het Singapore van de jaren negentig, een snel toenemende werkloosheid, gebroken families en mensen die radeloos worden. Toch is de Filipijnse Teresa hierheen gekomen om geld te verdienen voor haar pasgeboren, thuis achtergelaten zoontje. Ze komt terecht in de nieuwbouwflat van Keng Teck Lims gezin, waar frictie ie tussen de echtelieden. Hij is stiekem werkloos, zijn hoogzwangere echtgenote Hwee Leng een gefrustreerde secretaresse, en hun 10-jarige verwende zoontje Jiale doet het erg slecht op school. Gedwee voegt Teresa zich naar de wensen van haar opdrachtgevers. Ze moet haar paspoort inleveren en slapen op een matrasje in  de kamer van Jiale. Poetsen, wassen, koken, oppassen op Jiale, Teresa doet alles zonder protest.
 
Met zijn afwisselend verstikkende, bitter-komische en aangrijpende regiedebuut brengt Chen een mooie hommage aan de volhardende heldin uit zijn jeugd. Ilo Ilo is een gaaf, rijk en ontroerend familieportret. Hij won in Cannes de Camera d'Or voor zijn film, de prijs voor het beste debuut.

 


 

De 54 bezoekers waardeerden de film met een gemiddelde van 3,34

 

3

Welkom bij Cinemaarten

- We draaien films altijd op dinsdagavond om 20:00 uur. De Poorterij is geopend vanaf 19:30 uur. 
- De films worden gedraaid met een pauze (tenzij anders aangegeven)
- De kaartverkoop aan de kassa sluit om 19:55 uur. 
- Betalen aan de kassa kan alleen met pin. 
- Toegangskaarten kunnen online worden besteld! 

FILMKAARTJE KOPEN 

EN FANFARE WERD DOOR 176 BEZOEKERS GEWAARDEERD MET EEN 4,61

6 mei 2025

DRIE DAGEN VIS

Drie Dagen Vis posterDeze zwart-wit tragikomedie verkent de gespannen relatie tussen Gerrie en zijn zoon Dick tijdens hun jaarlijkse driedaagse reünie in Rotterdam, met de dreigende mogelijkheid dat dit Gerrie's laatste bezoek zou kunnen zijn.

leesmeer

13 mei 2025

I'M STILL HERE

I'm still here posterGebaseerd op de memoires van Marcelo Rubens Paiva, vertelt I’m Still Here het waargebeurde verhaal van de verdwijning van zijn vader, voormalig congreslid Rubens Paiva, tijdens de Braziliaanse militaire dictatuur in de jaren zeventig.

leesmeer

20 mei 2025

WHEN THE LIGHT BREAKS

When The Light Breaks poster

In het intieme drama When The Light Breaks schetst de bekroonde IJslandse regisseur Rúnar Rúnarsson (Volcano, Sparrows) een intens beeld van rouw, verbondenheid en de complexe dynamiek tussen liefde en verlies.

27 mei 2025

PARTHENOPE

Pathenope posterParthenope toont het leven van de vrouw die vernoemd werd naar de legendarische sirene die in de golf van Napels leefde. Ze is een betoverende verschijning vanaf haar geboorte in 1950 tot in het heden.

3 juni 2025

A COMPLETE UNKNOWN

A complete unknown poster

De film speelt zich af in de vroege jaren '60 en volgt de razendsnelle opkomst van de 19-jarige muzikant Bob Dylan uit Minnesota als folkzanger naar concertzalen en de top van de hitlijsten. Zijn liedjes en mystiek worden een wereldwijde sensatie - met als hoogtepunt zijn baanbrekende elektrische rock-'n-roll optreden op het Newport Folk Festival in 1965.

10 juni 2025

THE SEED OF THE SACRED FIG

The Seed of the Sacred Fig poster

Iman maakt promotie en wordt onderzoeksrechter bij de revolutionaire rechtbank in Teheran. Zijn nieuwe positie legt hem, zijn vrouw en hun twee dochters onder een vergrootglas. De druk ligt hoog en Iman kampt met wantrouwen en paranoia, terwijl de politieke protesten in het land escaleren. Als zijn pistool opeens verdwijnt, verdenkt hij zijn eigen gezin en stapt hij over op drastische maatregelen…

17 juni 2025

MICKEY 17

Mickey 17 poster

Bong Joon Ho, de schrijver/regisseur die met Parasite verscheidene Oscars won, komt nu met zijn volgende grensverleggende film: Mickey 17. De onwaarschijnlijke held Mickey Barnes (Robert Pattinson) heeft een heel bijzondere baan. Zijn werkgever eist namelijk van hem de ultieme toewijding: hij moet sterven voor zijn salaris.

24 juni 2025

MEMOIR OF A SNAIL

Memoir of a Snail poster

Een betoverende en verrukkelijke film over het bitterzoete leven van Grace Pudel, verzamelaar van slakken, romantische verhalen en cavia’s. Een visueel verbluffende stop-motionfilm van Oscarwinnaar Adam Elliot.